buildingSMART International Alliance for Interoperability jest neutralną, międzynarodową i niepowtarzalną not-for-profit organizacją, wspierającą Open BIM w cyklu życia budynku i zapewniającą działania wspierające realizację Open BIM. BuildingSMART stworzył, utrzymuje i wydaje certyfikaty dla standardowego modelu danych znanej szerzej jako Industry Foundation Classes (IFC).

Więcej o buildingSMART:  http://buildingsmart.com/welcomeDzięki oprogramowaniu, Tekla napędza ewolucję cyfrowych modeli informacyjnych, a tym samym zapewnia coraz lepsze oprogramowania dla budownictwa, infrastruktury oraz branży energetycznej. Firma została założona już w 1966 roku, a dziś ma klientów w 100 krajach, biura w 15 krajach i globalną sieci partnerów. Tekla stała się częścią Trimble Group w 2011 roku.

Więcej o Tekla:  http://www.tekla.com/choosecountry/Pages/Default.aspx

Graphisoft jest pionierem i liderem w tworzeniu wirtualnych rozwiązań budowlanych oraz skupiania społeczności architektów do dostarczania modelowych projektów, które są lepiej zaprojektowane, bardziej przewidywalne do budowy i tańsze w obsłudze. Graphisoft jest częścią Nemetschek Group, członkiem Sojuszu buildingSMART wśród firm, które rozpoczęły Open BIM.

Więcej o Graphisoft:  http://www.graphisoft.com/

Nemetschek Allplan jest wiodącym europejskim dostawcą inteligentnych rozwiązań informatycznych dla architektów, inżynierów, wykonawców budowlanych i osób zarządzających nieruchomościami. Główny produkt - Allplan jest platformą modelowania informacji o budynku (BIM) i optymalnie wspomaga płynne planowanie i konstrukcji budynków w zakresie inwestycji jakości, kosztów i czasu. Oprogramowanie jest obecnie wykorzystywana przez 65.000 klientów w 16 językach. Nemetschek Allplan jest częścią Nemetschek Group, członkiem Sojuszu buildingSMART wśród firm, które rozpoczęły Open BIM.
Więcej o Nemetschek Allplan:  http://www.nemetschek.eu/

Scia jest wiodącym rozwiązaniem modelowania, analizy i projektowania dla inżynierów strukturalnych przez Nemetschek Scia. Jest to jedyne oprogramowanie strukturalne posiadające certyfikat IFC 2x3. Opierając się na potężnym silniku 3D dla modelowania strukturalnego z formami parametrycznymi, widokami szczegółowo i rysunków, pozwala przy projektowaniu struktury przemysłu, infrastruktury oraz wszystkich rozmiarów budynków. Oprogramowanie posiada wiele międzynarodowych standardów budowlanych zintegrowanych dla projektu technicznego i optymalizacji stali, betonu, drewna, aluminium czy wielomateriałowych konstrukcji.

Więcej o Nemetschek Scia:  http://www.scia-online.com/

Nemetschek Vectorworks, Inc. jest spółką całkowicie zależną od Nemetschek AG i rozwija oprogramowanie od 1985 roku. Linia Vectorworks z oprogramowania oferuje profesjonalne rozwiązania projektowe dla ponad 450.000 projektantów w branży AEC i biur projektów krajobrazów. Z tradycją, elastycznego, wszechstronnego, intuicyjnego i przystępnego projektowania CAD i modelowania informacji o budynku (BIM), Nemetschek Vectorworks nadal jest światowym liderem w technologii projektowania 3D.

Więcej o Nemetschek VectorWorks, Inc:  http://www.vectorworks.net/

Grupa Nemetschek, dostarcza inteligentne rozwiązania dla międzynarodowej branży AEC. Nemetschek obsługuje technologie informacyjne we wszystkich fazach projektu. Grupa Nemetschek jest członkiem buildingSMART, sojuszu wspierającego Open BIM.

Więcej o Nemetschek:  http://www.nemetschek.com/

Trimble oferuje rozwiązania pozycjonowania umożliwiające specjalistom, w dziedzinie inżynierii i budownictwa, geodezji, rolnictwa, zarządzana flotą i polem, być bardziej produktywnym przez rewolucjonizuje procesy pracy. Trimble Group jest członkiem Sojuszu buildingSMART i wspiera Open BIM.

Więcej o Trimble http://www.trimble.com/

Od 1984 Data Design System (DDS) opracowała innowacyjne i efektywne kosztowo rozwiązania dla profesjonalistów z dziedziny budownictwa. DDS-CAD to prawdziwa platforma BIM, zgodna z otwartymi standardami buildingSMART. Sztandarowy produkt DDS-CAD MEP jest dostępny zarówno jako jedno zintegrowane rozwiązanie wielodyscyplinarne, jak i odrębne narzędzie dla każdej z dyscyplin MEP (sanitarno-grzewcza, elektryczna i wentylacja/klimatyzacja). Produkty DDS są używane codziennie przez projektów MEP do obliczeń w projektach BIM na całym świecie.