Moduł JPK w systemie Plan-de-CAMpagne już dostępny

Dowiedz się więcej

 

Plan-de-CAMpagne to nowoczesny system ERP/MRP/MES służący do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Program ukierunkowany jest na zarządzanie i planowanie produkcji. Plan-de-CAMpagne wspomaga zarządzanie przedsiębiorstwem przy obsłudze: klientów, dostawców, podwykonawców, realizacji wycen, pełna logistyka- prowadzenie magazynów (wysyłka towarów, odbiór i wprowadzenie na magazyn), planowaniu produkcji oraz projektów na poziomie przedsiębiorstwa, posiada funkcjonalność systemu CRM, harmonogramowanie produkcji, pracy oraz procesów logistycznych.

 

PDC - więcej o programie

 

Program jest wykorzystywany w branżach: konstrukcji stalowych, metalowej, maszynowej, meblowej, narzędziowej, przetwórstwa tworzyw sztucznych. Poprzez swoją modułową budowę oraz łatwość konfiguracji Plan-de-CAMpagne przeznaczony jest zarówno dla dużych jak i małych przedsiębiorstw. Nadaje się również do planowania produkcji małoseryjnej jak i seryjnej. Do jego głównych zalet należy prosta i intuicyjna obsługa, elastyczne połączenie z pakietem finansowo-księgowym oraz bardzo krótki okres wdrożenia.

 

Coraz częściej sytuacja na rynku powoduje, że firmy sięgają po oprogramowanie wspomagające ich pracę. Dużą popularnością cieszą się systemy ERP (Enterprise Resource Planning) wspomagające zarządzanie firmą. Jeżeli jednak chodzi o przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowo-handlowe tego typu systemy są niewystarczające. Nie monitorują one tego, co się dzieje na hali produkcyjnej. Te firmy do prawidłowego funkcjonowania potrzebują programu z grupy systemów MES (Manufacturing Execution System) – czyli po prostu System Realizacji Produkcji.

 

 

Dzięki niemu każda firma produkcyjna może funkcjonować sprawnie i bez niepotrzebnych kosztów dodatkowych.

 

System taki stanowi praktyczne uzupełnienie systemu ERP/MRP. To dzięki systemom MES firmy są w stanie szybko zareagować na potrzeby klienta i przeplanować produkcję. Dzieję się tak, ponieważ system w szybki i prosty sposób dostarcza wiedzy na temat obciążenia maszyn na hali produkcyjnej, zleceń zarówno w trakcie realizacji, jak również na wejściu. Dodatkowo aplikacje z rodziny MES wspomagają zarządzanie zasobami (ludzkimi, maszynowymi, materiałami, narzędziami) i umożliwiają kontrolę pracy, zarządzanie dokumentacją, rejestrację czasu pracy czy analizę wydajności.

 

Nasz system pozwala na efektywne działanie każdej firmy produkcyjnej, poprzez wspomaganie pracy od momentu tworzenia kalkulacji przez planowanie produkcji aż do etapu fakturowania.

 

Wielkości przedsiębiorstwa nie ma znaczenia. Z systemu mogą korzystać zarówno firmy zatrudniające kilku jak i kilkuset pracowników. Dzięki budowie modułowej dobieramy odpowiednie moduły, indywidualnie dla każdego klienta.

Planowanie produkcji z Plan-de-CAMpagne staje się o wiele łatwiejsze. System posiada szereg korzyści zarządzania produkcją, zarówno dla kierownika produkcji, logistyka a także kadry zarządzającej.

Dlaczego Plan-de-CAMpagne?

Zarządzanie procesem produkcyjnym

monitoring tego, co się dzieje na hali produkcyjnej, przebieg poszczególnych procesów, kontrola jakości

Kontrola jakości

śledzenie przebiegu procesu produkcji oraz ocena i szacowanie ryzyka dla danego zlecenia

Planowanie i śledzenie produkcji

co, gdzie, kiedy – wszystko na wykresie Gantta, identyfikacja materiałów, ich numerów, ilości tego gdzie i jak użyte i itp.

Harmonogramowanie produkcji

ustalanie priorytetów poszczególnych projektów, określenie maszyn, na których ma być realizowany proces (analiza obciążenia maszyn w danym dniu, tygodniu pracy)

Gromadzenie danych z hali produkcyjnej

ręczne lub automatyczne, przy użyciu czytników kodów kreskowych, rejestracja czasu pracy pracowników

Skuteczne zarządzanie magazynem

automatyczne zamawianie materiałów koniecznych do wykonania danego zlecenia, tworzenie rezerwacji oraz ustalanie minimum magazynowego