BIMestiMate

 

BIMestiMate jest innowacyjnym systemem do kosztorysowania robót budowlanych, budowlano – montażowych, instalacyjnych, drogowych i telekomunikacyjnych. Program umożliwia przeniesienie z wirtualnego modelu budowli do kosztorysu, przedmiarów i ich szybką wycenę . Program BIMestiMate zastąpił jeden z najpopularniejszych systemów do kosztorysowania ZUZIA.

Więcej informacji

BIMvision to darmowa przeglądarka modeli IFC. Pozwala ona na oglądanie wirtualnych modeli budynków, które zostały stworzone w takich narzędzach CAD jak: Revit, Archicad, Advance, DDS CAD, Tekla, Nemetschek VectorWorks, Bentley, Allplan i inne bez konieczności posiadania licencji na te programy lub posiadania osobnych przeglądarek pochodzących od każdego z producentów oprogramowania. BIMvision pozwala na wizualizacje modeli BIM stworzonych w formacie 2×3. Posiada wiele wbudowanych funkcji i jako pierwsza dostarcza interfejs do tworzenia wtyczek.

Więcej informacji

Programy wspomagające

pdf_kosztorysnowatorskie narzędzie, które likwiduje uciążliwą pracę związaną z przepisaniem treści przedmiaru zapisanego w PDF (plik *.pdf powstały jako wydruk z drukarki pdf lub utworzony przez programy kosztorysowe) do dowolnego systemu kosztorysowego lub arkusza kalkulacyjnego.

Więcej informacji

metricadTo program niezależny od jakiejkolwiek platformy CAD, wspomagający sporządzanie przedmiaru na podstawie dokumentacji 2D. Dokumentacja ta może być w formacie DWG, DXF lub, z braku innej możliwości, w postaci podkładów rastrowych.

Więcej informacji

sitemasterProfesjonalne rozwiązanie do pomiarów geodezyjnych istniejących budynków oraz obiektów budowlanych. Szybkie gromadzenie precyzyjnych danych o budynku na podstawie pomiarów dalmierzem – automatyczne tworzenie modelu budynku w 3d w trakcie pomiarów - integracja z systemami bim za pomocą formatu IFC.

Więcej informacji